História Svadobného veľtrhu

 
 
Svadobný veľtrh je projektom spoločnosti Štúdia Škerák, ktorá na Slovensku vo svadobnom biznise funguje od roku 2001. 

Keď sa v roku 2005 skončilo fungovanie výstavníctva na Prievozskej ulici a tým aj výstava Svadba, rozhodli sme sa nadviazať na tradíciu a pokračovať v tejto vydarenej a pre budúcich mladomanželov obľúbenej akcii.Napriek tomu, že sa vraví, že začiatky bývajú ťažké, náš 1. ročník Svadobného veľtrhu, ktorý sa vtedy konal v priestoroch Technopolu skončil na výbornú. Po druhom ročníku sme pre veľký záujem zo strany vystavovateľov aj návštevníkov hľadali nové a väčšie priestory, a tak nasledujúce tri ročníky ste nás mohli navštíviť v PKO v Bratislave. 

Pre veľký záujem sme sa od šiesteho roku presunuli do priestorov Incheba Expo, kde sme náš Svadobný veľtrh spojili s produktom Incheby - výstavou Interbeauty. Tým naša výstava získala iný rozmer a stali sme sa najväčšou svadobnou výstavou na Slovensku, na ktorej každoročne prezentuje svoje služby viac ako 130 vystavovateľov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska aj Rakúska. Aj počet návštevníkov, ktorí zavítajú do priestorov Incheby počas týchto dvoch dní je rekordný. Pohybojeme sa v číslach od 9.000 do 13.000. Kapacita Incheby je však veľká a aj napriek tomuto veľkému číslu poskytujeme pre návštevníkov kvalitný servis ohľadom ponuky služieb, informácií, kultúrneho vyžitia, či občerstvenia.

Každoročne sa snažíme zdokonaľovať a hľadať pre Vás zaujímavé spoločnosti, ktoré by svojimi službami alebo tovarom mohli spestriť, ozvláštniť alebo zdokonaliť Vaše svadobné prípravy, či samotnú svadbu. Našim cieľom je, aby ste na jednom mieste našli ponuku viacerých spoločností, ktoré si môžete hneď porovnať a zároveň vybrať pre Vás tú najvyhovujúcejšiu. Nerobíme výber za Vás, ponúkame Vám všetky možnosti - aj tie cenovo dostupnejšie, trošku drahšie, aj tie super luxusné. Na našom veľtrhu si príde na svoje naozaj každý.

Keďže priestor, na ktorom sa prezentujú spoločnosti je veľký, a preto Vám odporúčame nájsť si systém a jeden smer "prehliadky", aby ste určite nevynechali ani jeden stánok. V každom jednom stánku sa nacháda niečo zaujímavé, čo ste možno ani nehľadali, ale nakoniec budete radi, že ste to našli.:)

Počas obidvoch dní konania Svadobného veľtrhu pre Vás pripravujeme zaujímavý program so známymi osobnosťami. Našimi hosťami už bolo veľa celebrít - Sisa Sklovská, Mária Čírová, Thomas Puskailer, speváčka LERA, Braňo Deák, Milena Minichová, Erika Barkolová, Petra Lenártová, Romana Škamlová, Mirka Kosorínová a veľa iných. V roku 2015 sme spustili novú súťaž NEVESTA ROKA, ktorá zožala nádherný úspech a pokračujeme v nej aj v tomto roku. 
Na pódiu sa tiež prezentujú hudobné alebo spevácke telesá, ktoré môžu byť súžasťou aj vašej svadby, folklórne súbory s ukážkami čepčenia, či svadobné salóny a módni návrhári s obľúbenými módnymi prehliadkami s novinkami na nastávujúci rok a aktuálnu svadobnú sezónu.

Každoročne sa tiež môžete tešiť na množstvo súťaží a zaujímavých cien v podobe voucherov na zapožičanie svadobných šiat, svadobných doplnkov, zľavových poukážok na rôzne služby a veľa iného.


Nakoľko bol o našu akciu veľký záujem aj v iných regiónioch Slovenska, od roku 2007 nás môžete nájsť v Banskej Bystrici, od roku 2008 v Žiline a od roku 2012 v Trenčíne

Tešíme sa Vašej priazni a privítame akékoľvek pripomienky, ktoré by v budúcnosti skvalitnili naše služby pre Vás. :)

Videopozvánka 2017 - https://vimeo.com/skerak/svadobnyveltrh2016
Videopozvánka 2018 - https://vimeo.com/233293418

Tím Štúdia Škerák